صندوق طلا چیست ؟

خرید سکه و طلا همواره یکی از گزینه های سرمایه گذاری به شمار می رود؛ اما خرید و فروش طلا و سکه با ریسک ها و مخاطراتی همراه بوده و هست. هزینه زیاد اجرت ساخت طلا، ريسک گم شدن و دزدیده شدن از جمله دلایلی است که این بازار را با ریسک و همراه می کند. ریسک هایی که ذکر شد باعث شد تا صندوق های سرمایه گذاری طلا بوجود بیاید و در بازار سرمایه مورد داد و ستد قرار بگیرد.

صندوق سرمایه گذاری طلا چیست؟

صندوق های سرمایه گذاری طلا یکی از انواع صندوق های سرمایه گذاری مشترک و قابل معامله (ETF) هستند، این صندوق ها سرمایه مشتریان خود را به جاي خرید سهام بر روی گواهی سکه طلا و اوراق مبتنی بر سکه طلا سرمایه گذاری می کنند.

چگونه می توان در صندوق طلا سرمایه گذاری کرد؟

اولین قدم برای سرمایه گذاری در این صندوق ها داشتن کد بورسی فعال می باشد سپس می توان از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری مشابه سهام سایر شرکتها به خرید واحدهای این صندوق ها پرداخت.

نمادهای صندوق های سرمایه گذاری در طلا:

. طلا
. زر
. گوهر
. عیار

بازدهی این صندوق ها چگونه است؟

درصد عمده سرمایه گذاری این صندوق هاروی گواهی های سکه طلاست و قیمت گذاری طلا به دو پارامتر نرخ دلار و قیمت اونس جهانی وابسته است. می توان گفت سرمایه گذاری در این صندوق ها، یک سرمایه گذاری غیرمستقیم روی نرخ ارز و طلای جهانی است. پس سود صندوق های طلا به همین دو عامل بستگی دارد.

 

نظر خود را ارسال کنید