آموزش بورس(معرفی کتاب بورس مساوی ثروت)

معرفی کتاب بورس مساوی ثروت
شاید به نظر عجیب برسد که بتوان قبضه کردن بازار سهام را در سه ساعت آموخت؛ اما نویسنده این کتاب، جو گرین بلانت (Joel Greenblatt)، که شرکت او بیش از ۴۰ سال است که سالانه %۴۰ بازگشت سرمایه دارد، به شما می آموزد چگونه بازار را قبضه کنید. اما این اتمام ماجرا نیست، فرمول ساده ای که در این کتاب عرضه شده به شما این امکان را می دهد که خودتان اقدم به قدم و بدون اینکه در ریسکهای جدی قراربگیرید، نبض بازار را لمس کنید.
در بخشی از کتاب "با این کتاب بازار را قبضه کنید!" می خوانیم: بر اساس فرمول گراهام، بهتر است سهام شرکتهایی را خریداری کنیم که قیمتشان حتی از قیمت حراج دارایی های شرکت هم پایین تر است، اما طبق نظر گراهام نمی توان فرض کرد ۲۰ یا ۳۰ شرکت با این ویژگی وجود داشته باشند. این در حالی است که وی بیش از ۳۰ سال با موفقیت از این فرمول استفاده نمود.
متأسفانه این فرمول برای زمانی است که سهم بیشتر شرکت ها بسیار ارزان بود. پس از شکست بازار سهام در سال ۱۹۲۹ و رکود اقتصادی بعد از آن، تا چند دهه سرمایه گذاری در بازار سهام ریسک مهمی به شمار می رفت. در نتیجه سرمایه گذاران علاقه ای به سرمایه گذاری در بازار سهام نداشتند، زیرا می ترسیدند پول شان را از دست بدهند. اگرچه فرمول گراهام تا چندین سال کارایی خود را حفظ کرد، مخصوصا در زمان رکود بازار سهام، اما امروزه شرکتهای کمی وجود دارند که شرایط فرمول اصلی گراهام را داشته باشند.

 

نظر خود را ارسال کنید