راهنمای صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه

­­­­صندوق در سهام

به صندوق‌هایی «در سهام» اطلاق می‌شود که حداقل ۷۰ درصد سبد دارایی‌هایشان سهام شرکت‌های بورسی باشد. صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه یک صندوق در سهام است؛می‌تواند گزینه ای جذاب برای افرادی باشد که قصد سرمایه‌گذاری در بورس را دارند اما نمی خواهند شخصاً درگیر معامله سهام شوند.
 

سهولت سرمایه‌گذاری:ثبت نام و سرمایه گذاری کاملا غیرحضوری

به منظور ثبت نام و سرمایه گذاری در صندوق گنجینه رفاه تمامی مراحل به صورت غیر حضوری و از طریق وب‌سایت انجام می پذیرد تنها کافی است یک شماره حساب بانک رفاه کارگران داشته باشید. (شرح در ادامه راهنما)

ارتباط صندوق گنجینه و بانک رفاه کارگران

مدیریت صندوق گنجینه رفاه بر عهده شرکت کارگزاری بانک رفاه است این کارگزاری یکی از شرکت های تابعه بانک رفاه کارگران است که تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند.

 

ثبت نام در صندوق

از کجا شروع کنم؟

اگر انتخاب شما برای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه است، اولین توصیه ما به شما سرمایه‌گذاران محترم مطالعه امیدنامه و اساسنامه صندوق می باشد که می توانید با مراجعه به تارنمای صندوق به نشانی www.grfund.ir و منوی "درباره صندوق" به آن ها دسترسی پیدا کنید؛ تمام دارایی این صندوق در سهام پذیرفته شده در بورس یا فرابورس سرمایه‌گذاری می‌گردد.

همچنین به منظور آشنایی با فرآیند صدور و ابطال اینترنتی حتماً راهنمای مربوطه را مطالعه کنید، این راهنما در آدرس زیر در دسترس است:

       پنل بالایی وبسایت صندوق ----> راهنمای صدور و ابطال اینترنتی

چگونه می توانم در صندوق سرمایه گذاری کنم؟

الف) ثبت نام آنلاین (غیرحضوری)

سرمایه گذاران می توانند با مراجعه به تارنمای صندوق (www.grfund.ir) و با استفاده از گزینه "ثبت نام"، اقدام به تکمیل اطلاعات فردی، بانکی (فقط حساب بانک رفاه کارگران) خود نمایند  به یاد داشته باشید حتما باید ثبت نام و احراز هویت سجام را انجام داده باشید، به منظور راهنمای ثبت نام و احراز هویت سجام در اینجا کلیک کنید.در پایان هر روز کاری، استعلام، احراز هویت و تایید اطلاعات بارگذاری شده در پروفایل شخصی سرمایه‌گذار توسط مدیر صندوق به شکل غیرحضوری انجام می‌شود، روز کاری بعد از ثبت نام، سرمایه‌گذاران می‌توانند از مسیر زیر نام کاربری و رمز عبور دریافت نمایند:گزینه "ورود" سپس گزینه" فراموشی رمز عبور " را انتخاب کرده پس از آن گزینه " بازیابی کلمه عبور با استفاده از شماره تلفن همراه" را انتخاب نمایید. پس از انجام مراحل ذکر شده شماره ملی خود را وارد نمایید و کد تایید ارسال شده به تلفن همراه خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و به مرحله بعد بروید. در این مرحله نام کاربری شما نمایان شده و خودتان می بایست با استفاده از نکات امنیتی رمز عبور برای خود تعریف نمایید.سرمایه‌گذاران حقیقی خارجی لازم است تا علاوه بر داشتن کد فراگیر اتباع خارجی، تصویر مجوز سرمایه گذاری و گذرنامه خود را نیز طی فرآیند ثبت نام و در قسمت اطلاعات فردی بارگذاری نمایند.برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی که مایل به ثبت نام و سرمایه‌گذاری در صندوق به صورت غیرحضوری و از طریق تارنمای صندوق می‌باشند، دارا بودن حساب در بانک رفاه کارگران الزامی می‌باشد.

ب) ثبت نام حضوری

آن دسته از سرمایه گذارانی که مایل به ثبت نام حضوری می باشند می‌توانند با مراجعه به واحد پذیرش صندوق به نشانی تهران- شهرک غرب - بلوار دادمان - خیابان فخار مقدم- نبش بوستان دوم غربی - پلاک 2.2 - طبقه اول یا هر یک از شعب صندوق اقدام به ثبت نام حضوری نمایند.

سرمایه‌گذاران می توانند با مراجعه به تارنمای صندوق و مسیر زیر نیز به لیست شعب دسترسی یابند:

   ارتباط با صندوق ----> شعبه های صندوق 

پس از ثبت نام چگونه نام کاربری و رمز عبور تهیه کنم؟

سرمایه گذار محترم، شما می توانید روز کاری بعد از ثبت نام  به تارنمای صندوق مراجعه کرده و از طریق بخش "ورود" گزینه " فراموشی رمز عبور " را انتخاب کرده سپس گزینه " بازیابی کلمه عبور با استفاده از شماره تلفن همراه" را انتخاب نمایید.
پس از انجام مراحل ذکر شده شماره ملی خود را وارد نمایید و کد تایید ارسال شده به تلفن همراه خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و به مرحله بعد بروید. در این مرحله نام کاربری شما نمایان شده و خودتان می بایست با استفاده از نکات امنیتی کلمه عبور برای خود تعریف نمایید.

واریز وجه و درخواست صدور

آیا صندوق درگاه پرداخت آنی دارد؟

بله، سرمایه گذاران می توانند از درگاه پرداخت آنی صندوق جهت واریز وجه تا سقف اعلامی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام نماید(در حال حاضر هرکارت 500 میلیون ریال در شبانه روز). لازم به ذکر است تسویه وجوه از طریق سامانه شاپرک با یک روز تاخیر صورت می‌گیرد بنابراین صدور واحد از طریق درگاه پرداخت با یک روز تاخیر انجام می‌شود.

از کدام شماره حساب جهت واریز مبلغ سرمایه گذاری استفاده کنم؟

جهت واریز مبالغ بالای 500 میلیون ریال بایستی وجه به حساب زیر واریز گردد، بایستی دقت گردد حساب شناسه‌دار است و "کد ملی" مشتری هنگام واریز به عنوان شناسه وارد گردد.

شماره حساب صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه

 

آیا پس از واریز وجه به حساب صندوق نیاز به بارگذاری فیش واریزی در پروفایل من می باشد؟

بله، سرمایه گذاران محترم موظفند پس از واریز وجه به حساب اعلامی صندوق (به پاسخ سوال قبل مراجعه شود)، علاوه بر ثبت شماره فیش یا شماره پیگیری واریز، اقدام به بارگذاری تصویر فیش واریزی نمایند.

صدور یا ابطال واحدهای سرمایه گذاری من با چه نرخی انجام میپذیرد؟

درصورتی که تا قبل از ساعت 16 درخواست صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری ثبت گردد، با نرخ خالص ارزش دارایی هر واحد سرمایه گذاری(NAV) یک روز کاری بعد از ثبت درخواست صورت میپذیرد و درخواست های بعد از ساعت 16 با نرخ دو روزکاری بعد انجام خواهد شد. با توجه به اینکه صدور به نرخ روز بعد از واریز وجه انجام می‌شود حداقل 5 درصد وجه بیشتری واریز نمایید، مابقی پول در قالب تتمه صدور طی حداکثر 2 روز کاری به حساب شما باز می‌گردد.

مشاهده نرخ صدور و ابطال

در صورت واریز از طریق درگاه پرداخت آنی، به دلیل تسویه سیستم بانکی که با یک روز تاخیر انجام می‌شود به مراحل فوق یک روز اضافه می‌گردد.

فیش واریزی و درخواست صدور حتما بایستی در یک روز در وبسایت بارگذاری گردد.

  • مثال واریز با فیش بانکی: فردی وجه خود را از طریق فیش بانکی از شعبه بانک به حساب صندوق در تاریخ 1399/02/07 واریز کرده است، درخواست وی 2 روز کاری بعد یعنی 1399/02/09 تایید می‌گردد اما نرخ تایید، قیمت صندوق در روز 1399/02/08 است.
  • مثال واریز آنی: فردی وجه خود را از طریق درگاه آنی به حساب صندوق در تاریخ 1399/02/07 واریز کرده است، درخواست وی 3 روز کاری بعد یعنی 1399/02/10 تایید می‌گردد و نرخ تایید، قیمت صندوق در روز 1399/02/09 است.

روزهای کاری صندوق شنبه تا چهارشنبه، 8 الی 16 می باشد. بدیهی است درخواست صدور یا ابطال در روزهای غیرکاری یا تعطیل رسمی، به مثابه ثبت درخواست مربوطه در اولین روز کاری پس از آن می باشد.

چه زمانی مطمئن شوم درخواست من به صندوق رسیده و در فرآیند صدور قرار گرفته‌است؟

اگر در لیست درخواست‌های خود وضعیت انتظار را مشاهده کردید یعنی درخواست شما به سیستم صندوق رسیده و پس از طی فرآیند به صورت خودکار برای شما صدور انجام می‌گردد. همانند تصویر زیر:
صندوق گنجینه رفاه

منظور از واریزی بابت " تتمه صدور واحدهای سرمایه گذاری " چیست؟

پس از تعیین نرخ صدور هر واحد سرمایه گذاری، مابه التفاوت مبلغ واریزی سرمایه‌گذار با مجموع مبلغ واحدهای سرمایه‌گذاری صادرشده، که پایین تر از نرخ صدور یک واحد سرمایه گذاری باشد حداکثر ظرف 2 روز کاری از تاریخ درخواست به حساب سرمایه گذار واریز می‌گردد.

درخواست ابطال

آیا در صورت ابطال واحدهای سرمایه گذاری در صندوق ، مشمول جریمه می شوم؟

در صورتی که سرمایه گذاران واحد های سرمایه گذاری خود را قبل از 90 روز ابطال نمایند، بر اساس امیدنامه صندوق مشمول جریمه ای به شرح زیر می‌گردند:
صندوق گنجینه رفاه

پس از ابطال واحدهای سرمایه گذاری ، چند روز بعد می توانم وجه حاصل از آن را دریافت کنم؟

واریز وجه حاصل از ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق ، حداکثر ظرف 6 روز کاری از تاریخ درخواست انجام می‌پذیرد.

آیا جهت صدور یا ابطال واحدهای سرمایه گذاری ، کارمزدی از من دریافت می شود؟

بله، کارمزد صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق ، مبلغ 20،000 ریال به ازای هر درخواست می‌باشد.

چگونه می توانم به سوابق عملکرد صندوق دسترسی داشته باشم؟

سرمایه گذاران می توانند از طریق مراجعه به تارنمای صندوق، سوابق عملکرد صندوق از جمله سوابق قیمت دارایی ها، ترکیب و خالص ارزش دارایی های صندوق را مشاهده نمایند.

چگونه می توانم عملکرد صندوق را با عملکرد صندوق های مشابه مقایسه کنم؟

سرمایه گذاران می توانند از طریق مراجعه به تارنمای مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران به نشانی www.fipiran.com
عملکرد صندوق در بازه های زمانی مختلف را با عملکرد سایر صندوق های سرمایه گذاری در سهام مقایسه نمایند.

آیا امکان استفاده از سامانه پایا به منظور واریز وجه وجود دارد؟

بله، امکان واریز از طریق پایا و ساتنا به حساب صندوق با شناسه واریز(کد ملی)وجود دارد.

نظر خود را ارسال کنید